Šestka opět ovládla okres

Akce/foto

Naší škole se letos opět podařilo získat první místo v okresním kole olympiády v německém jazyce. Na úspěch z minulého roku navázal Filip Kobza z IX. B, který prokázal výborné jazykové znalosti nejen v mluvení, ale i v poslechu a psaném projevu. Z celkového počtu 21 účastníků z celého okresu obsadil s přehledem první místo. Filipovi držíme palce v krajském kole, které se bude konat v březnu.

Filip však nebyl jediný, kdo naši školu hrdě reprezentoval. Byly to i žákyně VII. B, Tina Ročková a Gurjasmeet Kaur. Žákyně bojovaly v nepostupové kategorii. I když s němčinou teprve začínají, podařilo se jim vybojovat vysoký počet bodů za představení, mluvení k tématu a popis obrázku. Děvčatům moc děkuji za to, že si soutěž šly zkusit a příští rok jim budu držet palce.

Mgr. Tomáš Novák