Filip Kobza v celostátním finále opět na stupních vítězů

Akce/foto

O Filipových úspěších v anglických soutěžích už bylo napsáno mnoho. Ve čtvrtek 30. května 2024 proběhlo v Praze celostátní kolo anglických olympiád, kde byl Filip minulý rok vítězem a v letošním roce získal krásné druhé místo, od vítězství ho dělil jen velmi těsný bodový rozdíl. Nevím, jestli v České republice existuje člověk, který by dvakrát postoupil do celostátního finále a vždy se dostal na stupně vítězů.

Pro Filipa i pro naši školu je to skvělé zakončení jeho vzdělávání u nás. Angličtinu se začal učit ve třetím ročníku a byl, jak sám říká, „nepopsaný list“. Již v šestém ročníku byla jeho slovní zásoba a konverzační dovednosti nepřekonatelné, v následujících ročnících vyhrával jednu soutěž za druhou. 

Filipovi gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy, našeho města a také Olomouckého kraje. Na jeho další cestě mu přejeme mnoho úspěchů a příležitostí stále se zdokonalovat v tom, co ho baví.

Bc. Markéta Sitová