Přejít k hlavnímu obsahu
x

Soutěž Poznej město Šumperk

.

Poznej město Šumperk

Zveme všechny děti druhého až pátého ročníku základní školy, které rády soutěží, rády řeší hádanky, rébusy a chtějí získat pěkné ceny do soutěže Poznej město Šumperk. Soutěž organizuje naše škola již několik let. Přihlásit se můžete zasláním mailu na adresu: nevrklova@6zs.cz 

Těšíme se na vaši účast!

Více o soutěži čtěte zde

Vyhodnocení soutěže ve školním roce 2018/2019

5. ročník soutěže Poznej město Šumperk byl  zaměřen na získání všeobecných znalostí týkající se města Šumperka.

Nové vědomosti v prvním kole děti získávaly vyřešením rébusů, tajenek a hádanek. Informace mohly vyhledávat i na internetu nebo z dostupných publikací.

Ve druhém kole se získané znalosti ověřovaly. Vyřešení rébusů a šifer jim mohlo pomoci při odpovědích na mnohdy nelehké soutěžní otázky. V tomto kole také pracovaly s mapou města Šumperk a okolí, dále s informačními brožurami a letáky se šumperskými zajímavostmi. Kritéria hodnocení byla velmi přísná a každá nepřesnost stála soutěžící ztrátu bodu. Podmínkou pro postup do druhého kola byla 75 % úspěšnost při řešení úloh v kole prvním. Děti byly velmi šikovné a z celkem 106 doručených soutěžních prací se druhého kola zúčastnilo 33 dětí z první kategorie a 44 dětí z kategorie druhé.

Z důvodu velké účasti proběhlo druhé kolo ve dvou dnech 12. 4. a 15. 4. 2019, na ZŠ Šumperk, Šumavská 21 vždy v době od 9:00 do 10:30 hod. Součástí soutěže bylo nakreslit nebo napsat krátký příběh o Pradědu. Příběhy a obrázky byly opravdu velmi pěkné a nebylo jednoduché vybrat ten nejlepší. Proto byl vítězný obrázek nebo příběh losován.

Letošního ročníku se zúčastnily děti ze šumperských škol ZŠ Šumavská, Vrchlického, Sluneční, dvě děti z vlastivědného kroužku SVČ Doris, dále děti z okolních vesnic ZŠ Vikýřovice, Dolní Studénky, Rájec, Ruda nad Moravou.

Výherci soutěže budou pozváni ke slavnostnímu vyhodnocení a předání cen na šumperskou radnici, které uskuteční 14. 5. 2019 ve 14:00 hod v obřadní síni.

 

Výherci I. kategorie:

Pořadí

Jméno a příjmení

Škola

Úspěšnost

1.

Ondřej Klimeš

ZŠ Šumperk, Vrchlického 22

91%

2.

Eliška Ochodnická

ZŠ Šumperk, Šumavská 21

77%

3.

Vanda Sojková

ZŠ a MŠ Vikýřovice

74%

4.

Fabien Eve

ZŠ Šumperk, Vrchlického 22

69%

5.

Jáchym Mikuláš

ZŠ Šumperk, Šumavská 21

66%

Výherci II. kategorie:

Pořadí

Jméno a příjmení

Škola

Úspěšnost

1.

Jannick Starsy

ZŠ Šumperk, Vrchlického 22

93%

2.

Josef Turek

ZŠ Šumperk, Šumavská 21

92%

3.

Ema Richtrová

ZŠ Šumperk, Šumavská 21

90%

4.

Petr Žižka

ZŠ Šumperk, Šumavská 21

88%

5.

Vendelín Vočka

SVČ Doris Šumperk

88%

Výherci nakresleného obrázku nebo napsaného příběhu:

 

I. kategorie – Kristýna Šťastná, ZŠ Ruda nad Mor.

                     

II. kategorie – Josef John, ZŠ Rájec